Facebook’un Gençlerle Arası İyi Değil

509

Facebook platformu eskiden daha çok gençlerin kullandığı bir sosyal medya ağıyken günümüzde durum tam tersi. Facebook’u kullanan kitle artık gençler değil.

Genç kesim sosyal medya üzerinde günümüzde en fazla Instagram, Snapchat platformlarında vakit geçiriyor. Elbette tüm sosyal medya platformlarının başında da video paylaşım ağı YouTube geliyor. YouTube, gençten yaşlısına en fazla kullanılan platform olarak dikkat çekiyor.

YouTube’u Instagram ve sonra da Snapchat takip ediyor. Facebook ise ancak dördüncü sırada kendisine yer bulabiliyor. Yapılan bazı araştırmalara göre 100 gençten 85 kadarı YouTube kullanırken bu rakam Facebook açısından ele alındığında sadece 50 civarında seyrediyor.  Bu demek oluyor ki iki gençten birinin Facebook hesabı bulunmuyor.

Facebook ekibi her ne kadar genç kitleyi geri kazanmak istesede bu önümüzdeki süreçte pek mümkün olmayacak gibi gözüküyor. Eski cazibesini kaybeden Facebook, ilerleyen süreçte çok daha ciddi hamleler sergilemek zorunda.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.