Far Cry 5 Oyunu Cinsellik ve Uyuşturucu İçerecek

559

2018 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirecek olan Far Cry 5, +18 bir oyun olacak. Oyunda cinsellik, uyuşturucu ve şiddet bulunacak.

Far Cry
serisi 2004 yılında ilk kez Far Cry 1 oyunu ile ortaya çıktı. Far Cry 1’de bulunan CryTek, diğer projelerde yer almadı. Günümüzde Ubisoft projeyi sırtlanmaktadır. Far Cry 5 şu an geliştirilme aşamasında olup 27 Mart 2018 tarihinde satışa çıkarılacak. Oyunun çıkışına artık az bir zaman kala yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor. Bu kez de oyunu hangi yaş gruplarının oynayabileceği belli oldu.

Far Cry 5‘te yöneteceğimiz karakter uyuşturucu temin edebilen, ilaç yapan, bol alkol ve uyuşturucu kullanan bir karakter olacak. Oyunun içerisinde çok fazla alkol, uyuşturucu içeriği olmasının yanı sıra cinsellik de bulunacak. Zaten konu itibariyle şiddetin de bulunduğu bir oyun olan Far Cry 5, doğal olarak +18 ibaresi ile satışa çıkarılacak.

OKU:  WhatsApp Hesabı Birden Fazla Telefonda Kullanılabilecek

Kullanılan uyuşturucunun dozajına göre karakterin güçlendirilebileceğine ilişkin iddiaların olduğunu da belirtelim. Bu durum özellikle muhafazakar ülkeler tarafından tepkiyle karşılanıp oyun bazı ülkelerde uyuşturucuya özendirdiği yönünde kararla yasaklanabilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.