FarmVille İçin Yolun Sonu Gözüktü

16

Bir zamanlar Facebook’un en fazla oynanan oyunlarından biri olan FarmVille için yolun sonu gözüktü. Gelen bilgilere göre oyun bu yıl sonunda resmen kapatılacak.

FarmVille oyunu özellikle 2009 yılında ilk çıktığı dönemde pek çok oyuncuya Facebook hesabı açtıran bir oyun olmuştu. Gelen bilgilere göre oyun 31 Aralık 2020 tarihinde kapatılacak. Böylece FarmVille Facebook, oyun dünyasına tamamen veda edecek.

Adobe’un Flash Player desteğinin tüm web tarayıcılarında sonlandırılması FarmVille oyununun kapanmasını gerektiren asıl sebep olraak gözüküyor. Çünkü Flash Player’in bu yıl sonunda web tarayıcılara sunmuş olduğu destek kesilecek. Bu desteğin kesilmesiyle de Facebook üzerinden yaygın olarak oynanan Flash Player tabanlı oyunların da sonu gelmiş olacak.

Bu arada FarmVille serüveni oyuncular için tamamen sona ermeyecek çünkü yakında oyunun yeni bir sürümü olarak gelecek olan FarmVille 3 başlı başına bir uygulama olarak mobil platformlar için sunulacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.