FedEx 2019’da Teslim Almak Üzere 20 Adet Tesla Semi Sipariş Etti

380
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Tam elektrikli tır Tesla Semi, dünyaca ünlü şirketler tarafından sipariş ediliyor. Kara yolları açısından önemli bir devrim aldığı düşünülen Tesla Semi tırlarından FedEx te sipariş etti.

FedEx yetkilisi Mike Ducker konu hakkında, Tesla Semi siparişlerinin kara güvenliği açısından ve çevreye tırların verdiği zararın azaltılması açısından son derece faydalı olduğunu söyledi. Bu yüzden yatırımlarının boşa gitmediğini ifade eden Mike Ducker, “FedEx uluslararası taşımacılık ağında inovasyon ve çevreci hareketlere elinden geldiğince katkı sağlamaya ve uyum sağlamaya çalışmıştır.” şeklinde konuştu.

Mike Ducker’ın ifade ettiği gibi elektrikli tırlar çevreye olan zararın azaltılması yönünde önemli bir katkı sağlayacak gibi gözüküyor. Yapılan siparişlere, yoğun katılıma bakılacak olursa da Tesla Semi kara yollarının yeni hakimi olabilir.

OKU:  Beklenen oldu ve Galaxy J8 için Android Pie güncellemesine başlanıldı!
UPS 120 adet sipariş etmişti

Dünyaca ünlü pek çok marka tam elektrikli tır kullanımına sıcak bakarken bu alandaki en büyük atılım ise UPS şirketinden geldi. Taşımacılık alanında dünyaca bilinen tüzel kişilik UPS, Tesla Semi tam elektrikli tırlarından 120 adet sipariş verdi.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir