Firefox Android Sürümü Karanlık Moda Kavuştu

38

Karanlık mod son zamanlarda pek çok uygulamada kendisini gösterdi. Buna internet tarayıcılarının da dahil olduğunu söyleyebiliriz. Bu kez de popüler internet tarayıcılarından biri olan Mozilla Firefox için karanlık mod fonksiyonunun çıkacağı bilgisine ulaşıldı.

Firefox ekibi Mozilla Firefox uygulamasının Android tarayıcı sürümünü güncelledi ve güncellemeyle beraber Firefox Daylight isimli yeni sürüm gelişmiş gizlilik ve güvenlik vurgusu ile kendisini gösterdi. Ülkemizde de kullanılabilen yeni sürüm masaüstü sürümü olan Firefox Quantum göz önünde bulundurularak tasarlandı.

Yeni Firefox Daylight fonksiyonu karanlık mod özelliğini Android sürüm için getirmekte olup aynı zamanda resim içinde resim gibi özelliklere de sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Bu bağlamda kullanıcılar karanlık modu aktif edebilir ve resim içinde resim fonksiyonundan yararlanmaya başlayabilir.

Yayınlanan güncellemenin sahip olduğu özelliklerin başında gelişmiş izleme koruması geliyor. Gezinme verileri kullanılarak reklamların gösterilmesinin önüne geçebilen bu özellik kullanıcıları saldırgan satış yöntemlerinden nispeten koruyacak. Aynı zamanda gizli sekmeler özelliği üzerinde de iyileştirme yapılıyor. Böylece kullanıcılar daha iyi bir gizli sekmeler fonksiyonuna sahip olacak.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.