Firefox otomatik olarak oynatılan videoların önüne geçecek

451
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Günümüzde internet siteleri ile alakalı en önemli noktaların başında kullanıcı deneyimi geliyor. Her ne kadar günümüzdeki belli başlı internet sitelerinin çoğu kullanıcı yararına değil menfaatleri uğruna çalışma göstersede siteyi kullanacak olanlar yine kullanıcılardır. Dolayısıyla bir internet sitesi sürekli kullanıcının dezavantajına hareket ettiğinde, istenmeyen davranışlarda bulunduğunda yine kendi kuyusunu kazmış oluyor.

Bazı internet sitelerinde kullanıcılar onay vermese dahi site açılır açılmaz içerisinde bir video varsa oynatılıyor. Bu da gerek kota açısından sıkıntıya gerekse kullanıcının rahatısz olmasına neden olabiliyor. Mozilla ekibi, aldığı bir kararla Mozilla Firefox tarayıcısında otomatik oynatılan videolara değinmek istedi. Yeni sürümle birlikte otomatik olarak oynatılan videolar kısmen engellenecek.

OKU:  Twitter Takip Etmeyenleri Takipten Çıkarma Kodu Programsız

Bir sayfada otomatik oynatılan bir video varsa yine oynatılmaya devam edecek fakat sesi otomatik olarak kapalı olacak. Sesi Oynat komutu ile sesi açabilecek ve isterseniz videoyu izleyebileceksiniz.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir