Firefox Quantum İsminde Değişikliğe Gidiliyor

128
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1

Mozilla ekibi, Firefox ön adı üzerinde bazı değişiklikler yapıyor. Firefox Quantum tarayıcısının ismi Firefox Browser olarak değiştiriliyor.  Böylece Mozilla herhangi bir karışıklığın önüne geçmiş olacak.

İnternet kullanımı günümüzde son derece yaygın. İnsanlar internete ulaşmak için çeşitli internet tarayıcılarından yararlanıyor. Mozilla tarafından ortaya koyulan Firefox Quantum da büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Ancak insanlar bu zamana kadar Firefox Quantum’u yalnızca Firefox olarak anıyordu. Ancak Firefox tam anlamıyla bir tarayıcı ismi değil. Sadece, Mozilla tarafından sunulan internet hizmetlerinin bir ön adı. Örneğin Firefox Send isimli bir servisi bulunuyor ve bu servis bir internet tarayıcısı olmayıp dosya paylaşım hizmeti. Aynı şekilde Firefox Monitör isimli uygulamanın da bir tarayıcı olmadığı biliniyor. Dolayısıyla Firefox ismi doğrudan tarayıcıyı akıllara getirmemeli.

OKU:  ÖSYM dolgun maaşla 5 bilişim personeli alacak

Mozilla, karışıklığın önüne geçebilmek için isminde bir değişikliğe gitmeye karar verdi. Artık tarayıcının ismi Firefox Quantum olmayacak. Bunun yerine Firefox Browser olacak. Böylece Browser şeklindeki tarayıcı ifadesi vurgulanmış olacak.

 

 

 

Like
Like Love Haha Wow Sad Angry
1Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir