Firefox Yaşanan Eklenti Sorununu Yayınladığı Yeni Güncellemeyle Çözdü

344

Popüler internet tarayıcılarından Mozilla Firefox, bir süredir eklentilerin devre dışı kalması problemiyle gündeme gelmekteydi. Kullanıcıların kullandığı tüm Firefox eklentileri iptal olmuştu ve tekrar aktif etmek mümkün olmuyordu. Tekrar aktif edilmeye çalışıldığında bir hata beliriyordu. Mozilla konuyla ilgili bir güncelleme yayınlayarak sorunu düzeltti.

Mozilla sorunu güncellemeyle çözerken eklenti sorununun neden oluştuğunu da ifade etti. Soruya neden olan şey tarayıcıda yer alan bir sertifikanın tarihinin geçmiş olmasıydı. Mozilla, yaptığı açıklamada sorunun kısa sürede çözüleceğinden bahsetmişti. Eklentilerin tekrar aktif olması için ekstra bir işlem yapılmasına gerek olmadığını da ifade etti.

Mozilla, sorun yaşanan eklentilerin kaldırılmasını önermediğini de duyurdu. Çünkü yapılması halinde verilerin kaybedilmesi söz konusu olabilir.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.