Fortnite Battle Royale Modu PUBG Oyununu Geride Bıraktı

600

Fortnite için geliştirilen ücretsiz Battle Royale modu, Epic Games’i çok ileriye taşıdı ve gelir anlamında geçen ay PUBG’yi geçmeyi başardı.

Oyunun geçen ayki geliri 126 milyon dolar. Bu rakam PUBG tarafında ise 103 milyon dolar. PUBG, oyuncuların en çok üstüne düşüğü oyunlardan biriydi ve Fortnite’ın çok üzerinde gözüküyordu. Fakat Fortnite Battle Royale modu her şeyi değiştirdi. Bu modun ücretsiz sunulması ile birlikte Fortnite, PUBG’yi gelir anlamında geride bıraktı.

Ücretsiz sunulan bir oyunun gelir olarak ücretli bir oyundan daha fazla kazandırması tuhafınıza gidiyor olabilir. Fakat Fortnite Battle Royale geliştiricileri oyun içi satın alımlar sayesinde kasalarını doldurdu. Böylece oyunu ücretsiz yapmaları bir sorun teşkil etmedi. Online oyunlarda genellikle bu tarz olaylara çok rastlıyoruz. Epic Games’in bu başarısı diğer geliştiricilere de ışık tutacaktır.

Öte yandan geliştiricinin yaptığı bir itirafta Battle Royale modunu ilk etapta ücretli olarak 40 Dolar fiyat etiketiyle satışa sunmayı düşündüklerini fakat daha sonradan bundan vazgeçtiklerini de belirtelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.