Fortnite güncellemesi Driftboard içeriğini beraberinde getirdi

108

Artık oyunlar çok daha hızlı tüketilen ürünler haline geldi çünkü oyun dünyasındaki oyuncu alışkanlıkları değişkenlik kazanmaya başladı. Hikayeli oyunların yerini çabuk vazgeçilebilen, daha çok anlık eğlenceye bağlı olan oyunlar aldı. Buna özellikle battye royale akımı sebep oldu. Fortnite, PUBG gibi oyunlar bunun en güzel örneklerinden biri iken son günlerde Apex Legends’in de ortaya çıkması oyuncuların kafasını iyice karıştırdı. Netice itibariyle Fortnite bir anda gerilemeye, Apex Legends ilerlemeye başladı. Fortnite ekibi konu ile ilgili uzun uzadıya bir araştırma yaptı ve şu an Fortnite’ı yeni içeriklerle canlı tutmaya çalışıyor.

Fortnite oyunu için yeni bir güncelleme geldi ve güncellemeyle beraber Driftboard oyuna eklendi. Bu ürün sınırlı bir içerik olarak oyunculara sunuldu yani bir süre sonra kaldırılması gündemde fakat ne zaman kaldırılacağı şu an için net değil. Hoverboard kullanırken ateş edebilecek, eşya toplayabilecek, takım arkadaşlarınızı canlandırabileceksiniz. Driftboard, haritanın belli kısımlarına rastgele olarak yerleştirilmekte. Yeni modda iki kişilik takımlar ve toplam 32 oyuncunun savaşı söz konusu olacak. Kırmızı mühimmet desteklerini toplayıp Driftboard ve silahlar ile karşı takıma karşı üstünlük elde etmelisiniz.

OKU:  PUBG ve Fortnite oynamak yasaklandı

Öte yandan oyuna eklenen diğer içerik ise ‘Yakala!’ sloganıyla ön plana çıkıyor. Bu modda haritada hiçbir silah bulunmamakta. Saldırmak için kullandığınız tek envanteriniz ise el bomba ve türevi fırlatılabilir silahlar. Açıkçası oyuncular bu tarz bir modu severek deneyimleyecek gibi gözüküyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir