Fortnite, Play Store’da Resmen Aktif Oldu

36

Fortnite uzun bir süredir Android işletim sistemli cihazlar için resmi internet sitesi üzerinden indirme imkanı sunmasına rağmen Play Store platformuna gelememişti. Bunun nedeni ise Google Epic arasında anlaşmazlık yaşanmasıydı.

PC platformunda Epic mağazası üzerinden aktif edilen Fortnite kısa sürede büyük bir hayran kitlesine ulaşmaya başlamıştı ve bir süre sonra rekabet mobil platforma da sıçramıştı. iOS platformunda da aktif olan Fortnite, iOS resmi mağazası üzerinden indirilebilmesine rağmen Android resmi mağazası Play Store üzerinde bulunmuyordu.Anlaşmazlıklar nedeniyle Play Store üzerinde aktif olamayan Fortnite, en sonunda sorunun çözülmesiyile birlikte Play Store’daki yerini aldı.

Yaşanan problemli süreçte Fortnite benzeri oyunlar benzer isimlerle adeta sahte Fortnite olarak Play Store üzerindeki yerlerini almışlardı. Artık Play Store üzerinde gerçekten de var olan Fortnite’ın özellikle hemen hemen herkesin evde olduğu şu dönemde büyük bir ilgiyle karşılanması bekleniyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.