Galaxy A70 Modeli Resmen Tanıtıldı

306

Samsung son günlerde A serisi ile dikkatleri üzerine toplamış durumda. Çentik tasarımlı zarif yapılı bu akıllı telefonlar güçlü nitelikleriyle de dikkat çekmekte. A70 telefonu bir süredir bekleniyordu ve tanıtımı resmen gerçekleştirildi. Ürün çok büyük bir ekrana sahip.

A70’in ekranı 6.7 inç olup adeta tabletlere kafa tutuyor. Super AMOLED yapıdaki bu ekran 21:9 formatıyla karşımıza çıkıyor. Ekranın çözünürlüğü ise 1080 x 2400 piksel olup 393 ppi değeri sunmakta. Ürün Infinitii-U tasarım yapısıyla karşımıza çıkmakta.

Orta segment akıllı telefonlarda gördüğümüz Snapdragon 675 işlemciye sahip olan A70 modeli Adreno 612 GPU kullanmakta olup farklı RAM seçenekleriyle geliyor. Cihazın 6 GB – 8 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği bulunuyor ve depolama alanı toplam 128 GB. Bunu harici microSD kart ile 512 GB’a kadar yükseltmek mümkün.
A70 tam 4500 mAh devasa bataryayla geliyor. Bu batarya 25 W hızlı şarj desteklemekte. Böylece ürün çok kısa bir süre zarfında şarj olabilmekte. Üründe ön ve arkada 32 Megapiksellik kamera lensleri yer almakla birlikte ana karemaya iki kamera daha eklenmiş durumda. 32 Megapiksellik kamera f2.0 diyafram açıklığında çekimler gerçekleştirmekte. Arkadakı 32 Megapiksellik ana kamera ayrıca 8 Megapiksel + 5 Megapiksel çözünürlüğündeki iki kameraya daha sahip. Yardımcı kameralardan birisi ultra geniş açılı çekime diğeri ise derinlik algılamaya yöneliyor.

Ürünün arka kamerası 4K çözünürlükte video kaydı yapabiliyor ancak akıcılık 30 FPS’te kalıyor. Ürünün ön kamerası ise 1080p çözünürlüğünde video kaydı yapmakta ve yine 30 FPS akıcılık sunmakta.

A70’in Türkiye’de satılmasına kesin gözüyle bakılıyordu ve nitekim ürün ülkemize giriş yaptı. Fiyatı ise 3.400 TL’ye dayanıyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.