Galaxy S7 İçin Sürpriz Bir Güvenlik Güncellemesi Yayınlandı

95

Samsung Galaxy S7 akıllı telefonu bir dönem Samsung’un göz bebeği olan modellerden biri ancak her telefon gibi artık o da zamana yenik düşerek eskidi. Ancak Samsung buna rağmen telefonu unutmayarak güncellemeler sunmayı sürdürüyor.

Cihazın piyasaya sürülmesinin üzerinden iki yıldan fazla zaman geçmiş olmasına rağmen Galaxy S7 akıllı telefonu için yeni bir güvenlik güncellemesi yayınlandı. Güncellemenin kritik olan bir güvenlik açığını giderdiği de rapor edildi.

Normal şartlarda güvenlik güncellemesi desteği dahi sonlandırılan bir model için bu şekilde güncelleme yayınlanması taktir topladı. Yayınlanan güncelleme SVE 2020 16747 riskini ortadan kaldırmakta olup Nisan 2020 güvenlik paketini içerisinde barındırıyor. Söz konusu riskin sadece S7’e özel olmadığını ve güncellemenin tektir edilmesinin bu nedenle gerektiğini belirtelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.