Galaxy S8 Serisi Bundan Sonra Yalnızca Güvenlik Odaklı Güncellemeler Alacak

39

Samsung, akıllı telefonları için güncelleme desteğini iki yıl boyunca sunmakta olup, Galaxy S8 serisi için de bir güncelleme takvimi çizmişti ve yayınlanan son raporlar bundan sonraki süreçte Galaxy S8’in yavaş yavaş kaderine terk edileceğini ortaya koyuyor.

Zaman son derece hızlı geçiyor. Geçtiğimiz yıllarda popüler olan Galaxy S8 akıllı telefonu, alınan yeni bir karar ile bundan sonra yalnızca güvenlik odaklı güncellemelerden yararlanacak. 21 Nisan 2017 tarihinde çıkış yapan Galaxy S8 ve S8 Plus akıllı telefonları, iki yıl boyunca büyük çaplı yazılım güncellemeleriyle desteklenmişti. Samsung, güvenlik tarafında ise bu desteği daha fazla tutmakta ve bu durumda Galaxy S8 ve S8 Plus modellerinin artık büyük çaplı güncelleme almayacağını, sadece ufak tefek güvenlik yamaları alacağını belirtelim.

Merak edilen nokta ise Galaxy Note 8 akıllı telefonunun bu listeye dahil edilip edilmediği. Bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.