GeForce RTX 2070 Max-Q sunduğu performansla dikkat çekiyor

385

NVIDIA grafik kartlarına ilişkin sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bu kez de NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q grafik kartına ilişkin bazı veriler ortaya çıktı.

Mobil GPU konusunda da iddialı olan NVIDIA, GDRR6 bellek destekli ilk mobil grafik kartını kullanıcılarla buluşturuyor. Kartın sahip olduğu güçlü özellikler dikkat çekiyor. 2304 CUDA çekirdeği, 1300 mHz GPU saat hızı ve 8 GB GDRR6 bellek birimi ile gelmesi beklenen yeni Max-Q,  12 Gpbs’lik bellek modülleriyle piyasaya sürülebilir, Mobil GPU’nun beklendiği üzere masaüstü sürümden daha mütevazi bir performans sunacağını söyleyebiliriz. Ancak bu kartın gücünün hafife alınması gerektiği anlamına gelmesin. Çünkü bu kart bir önceki NVIDIA GeForce neslinin masaüstü GPU’larına kafa tutabiliyor. Elbette bunun yalnızca Final Fantasy XV oyunu için geçerli olduğunu, şu an için bu konuda bir kanının oluşturulmasının yanlış olacağını da söylememiz gerekir. Ancak sızdırılan Final Fantasy XV performans sonuçlarına göre RTX 2070 Max-Q, Radeon RX Vega 64 gibi grafik kartlarının masaüstü sürümlerini geride bırakıyor.

OKU:  H1Z1 Battle Royale Bugün PlayStation 4 İçin Çıkacak

Yeni RTX 2070 Max-Q’nun CES 2019 esnasında tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Sızdırılan bilgiler ışığında son derece iddialı bir RTX 2070 Max-Q ile karşılaşacağız gibi gözüküyor.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir