Geleneksel PC Segmenti Yıllar Sonra Yükselişe Geçti

94

PC segmentiyle alakalı olarak sürpriz bir gelişme meydana geldi. Gartner ve IDC analizleri, bilgisayar pazarının 2019 yılında yükselişe geçtiğini gösteriyor.

Geleneksel PC pazarı 2011 yılı sonrasında adeta hezimet yaşadı. Akıllı telefonların çok yaygınlaşması ve Windows 8 işletim sisteminin bekleneni verememesi üzerine PC kategorisi uzun bir dönem bir sessizlik girdabına girmişti.

Yayınlanan yeni raporlar 2019 yılında bilgisayar pazarının tekrar yükselişe geçmeye başladığını gösteriyor. IDC analizlerinde iPad ve Chromebook modelleri hesaba katılarak analiz yapılırken Gartner ise bunları hesaba katmadan analiz yapmaktaydı ve iki analiz sonuçlarında farklılıklar ortaya çıkmaktaydı ancak bu kez her ikisi de yükselişi işaret ediyor.

IDC ve Gartner analizlerine göre bilgisayar pazarında 2019 yılı içerisinde yüzde 1.7 oranında yükseliş meydana geldi. Böylece bilgisayar kategorisi uzun süren sessizlikten sonra tekrar yükselişe geçmiş oldu. Bu yükseliş oranı her ne kadar düşük dursada PC kategorisi için son derece önemli.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.