GetContact Uygulaması Numaranızı ve Bilgilerinizi İzinsiz Paylaşıyor

538

Son günlerde dikkat çeken uygulamalardan biri olan GetContact, yapısı gereğince kullanıcı gizliliğini tehdit ediyor. Kullanıcıların numalarını ve kayıtlı oldukları isim bilgisini izinsiz olarak paylaşıyor.

GetContact dışarıdan bakıldığında istenmeyen numaraları engelleme aracı olarak gözüküyor ve bu sebeple pek çok kullanıcı tarafından indirilip kullanılıyor. Puanlamalara bakarsak kullanıcılar uygulamadan memnun da sayılır. Fakat kullanırken önemli risklerinin de olduğunu belirtmek gerekir.

GetContact uygulamasını indirdiğinizde rehberinizi kopyalayıp kendi havuzunda kullanır. Rehberiniz ve kendi numaranızın diğer kişilerle paylaşılması gibi bir durum söz konusu olur. Kişinin rızası olmadan telefon numarasından veya isminden sorgulama yapmak, onun hakkında bilgilere GetContact üzerinden izinsiz olarak erişmek gizliliği ihlal eden bir olay.

OKU:  Nokia'dan Görülmemiş Nokia 2 Güncelleme Kararı
Benzer siteler yasaklanmıştı

Kişisel verileri toplayarak bu verilerin paylaşılmasının söz konusu olduğu internet siteleri, daha önce Türk mahkemelerince yasaklanmıştı. Benzer bir eylemin uygulamalar için de yapılabileceği konuşuluyor.İletişim için: emrebey@teknotechnic.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir