Ghost of Tsushima Çıkar Çıkmaz Önemli Bir Başarı Yakaladı

47

PlayStation platformu için geliştirilen Ghost of Tsushima uzun bir süredir beklenmekteydi ve geçtiğimiz günlerde resmen çıkışını gerçekleştirdi.

Oyun çıktıktan sonra dikkat çeken unsur ise kuşkusuz ki satış başarısı oldu. Sony tarafından yapılan açıklamaya göre Ghost of Tsushima çıkış yaptığı ilk üç günün toplamında 2.4 milyondan fazla sattı. Böylece PlayStation 4 üzerinde en hızlı satış yapan birinci parti yeni IP oldu.

Ghost of Tsushima’nın rekorundan önceki rekor ise Horizon Zero Dawn oyununa aitti. Horizon Zero Dawn çıkış yaptığı ilk iki haftanın nihayetinde 2.6 milyon satmayı başarmıştı.

Ghost of Tsushima ilk duyurulduğundan beri ülkemizde de çok ilgi çekti. Türkçe alt yazı desteğiyle aktif olması da daha fazla dikkat çekmesini sağladı. Şimdi pek çok oyuncu ileride Horizon Zero Dawn’da olduğu gibi PC platformuna gelir mi diye merak ediyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.