Goodyear İçi Yosunla Dolu Yaşayan Lastiğini Tanıttı

412
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Goodyear, otomobil dünyasında uzun zaman konuşulacak, devrim niteliğinde bir konsept ortaya çıkardı. Ünlü lastik üreticisi, içi yosunla kaplı fotosentez yapabilen otomobil lastiğini tanıttı.

Günümüzde her ne kadar elektrikle çalışan otomobil gibi icatlar ortaya konulsada hali hazırda araçlarda hala yakıtlar aynı. Daha temiz çevre için çevreyi kirletmeyen otomobillerin yaygınlaşması gerekiyor ve bu çok yavaş gerçekleşiyor. Fakat Goodyear, bu sorunu sona erdirecek, otomobillerin çevreye verdiği zararı ortadan kaldırmaya kısmen de olsa yarayabilecek bir hamle geliştirdi.

İçi yosunla kaplı, fotosentez yapabilen araç lastiği tanıtan Goodyear, bu lastiğin karbondioksiti emip oksijen verdiğini ifade ediyor. Bunu içerisinde yer alan yosunlar sayesinde yapan lastik, 4 bin tondan fazla karbondioksit emip 3 bin kadar oksijen verebiliyor. Aynı zamanda enerjiyi de depolayabiliyor. Böylece içerisindeki elektronikleri besleyebiliyor. Goodyear, söz konusu lastiğe Oxygene ismini veriyor.

OKU:  Xiaomi Mi A3 Resmen Tanıtıldı! İşte Telefonun Fiyatı ve Özellikleri

Lastiğin kullanıma sunulması için uzun bir süre gerekiyor

Lastik hali hazırda bir konsept olarak tanıtıldı ve satışa sunulmaya hazır hale gelebilmesi için yaklaşık 20 yıl gerekiyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir