Google Asistan Yeni Güncellemesiyle Daha İşlevsel Bir Hale Geliyor

20

Google tarafından sunulan servislerden Google Asistan, son güncellemeden sonra daha da akıllı bir hale bürünüyor. Google, Asistan’ı onsuz yaşayamayacağımız kullanışlı bir araç yapmaya çalışıyor ve şimdi bu doğrultuda yeni bir hamlede bulundu.

Google’ın öğrenme algoritmalarını kullanan dijital asistan, her seferinde etkileşimde bulunmak zorunda bırakmayacak bir şekilde çalışmaya başlayabilir. Kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için Google, kullanıcıların tek bir komutla birden fazla işi halletmesine olanak tanıyan yeni Asistan işlevleri ekledi.

Android veya iOS cihazlarınızdaki Asistan ayarlarından etkinleştirililebilecek olan fonksiyonlar en son güncelleme ile sunulmakta olup özellikle korona virüsü nedeniyle evden çalışanlar için düşünülüp uygulanıyor. Bu doğrultuda yeni iş günü rutini, kullanıcılara iş günleri boyunca yapmaları gereken her şeyi otomatik olarak hatırlatacaktır. Yeni rutin etkinleştirildiğinde, Google Asistan gün boyunca düzenli olarak zamanı sizinle paylaşmış olacak. Şu an için yalnızca İngiltere’de sunulan özelliğin ilerleyen süreçte diğer ülkelerde de aktif edilip edilmeyeceği merak ediliyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.