Google Çeviri Artık Sesi Gerçek Zamanlı Olarak Çevirmeye Başlıyor!

69

Google, çeviri konusunda sürekli uğraşıyor ve bu noktada önemli bir mesafe katetmiş durumda. Google Çeviri uygulamasının Android sürümü de yakında gerçek zamanlı yazılı çeviri özelliğini kazanacak. Böylece bir dilde yapılan ses kaydı gerçek zamanlı olarak başka bir dile çevrilip o şekilde yazıya dökülecek.

Söz konusu özellik henüz prototip aşamasında ancak görünen o ki yakın zamanda aktif hale gelecek. Özelliğin demosu geçtiğimiz günlerde San Francisco’daki Google ofisinde gerçekleştirildi. Google cephesinden yapılan açıklamada özelliği kullanabilmek için internet bağlantısına sahip olunması gerektiği ifade edildi.

Fonksiyonu kullanabilmek için önceden kaydedilen sesin hoparlörden çalınıp o şekilde mikrofona dinletilmesi gerekmekte. Google, aksanlar ve konuşma tarzlarına özel çalışmalar yapmaya da kararlı. Dolayısıyla yalnızca düzgün bir dil aksanıyla konuşulduğunda algılanabilmesi gibi bir durum söz konusu olmayacak.

Gerçek zamanlı sesli çeviri özelliğinin tarih açısından ne zaman aktif olacağı ise şu an için belli değil.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.