Google Chrome rakipleri ile arasındaki farkı açıyor

652
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İnternet tarayıcılarının kullanım oranlarına ilişkin yeni bilgiler paylaşıldı. NetMarketShare tarafından ortaya konulan verilere göre Ekim 2018 itibariyle en çok kullanılan internet tarayıcısı büyük bir farkla Chrome. Liderin Chrome olması beklenen bir şeydi ancak farkı giderek açıyor olması ayrıca dikkat çeken bir unsur oldu.

Uzun yıllar önce İnternet Explorer tarayıcısının hüküm sürdüğü internet tarayıcısı kategorisine, Chrome’un dahil olmasından kısa süre sonra liderlik koltuğuna oturan isim değişmişti. Chrome’un gerek dünyaca ünlü Google tarafından ortaya konulması gerekse üstün performans sunması kısa sürede büyümesini sağlamıştı. Chrome kullanım oranları hala sürekli artıyor ve rakipleriyle arasındaki fark açılıyor.

OKU:  Google Chrome Beklenen Karanlık Mod Özelliğine Kavuştu!

Son raporlara göre Chrome’un kullanım oranı %66.43’e yükseldi. İkinci sırada ise Mozilla tarafından ortaya konulan, daha çok gizliliği ile ön plana çıkan Mozilla Firefox var. Firefox tarayıcısı %9.25 orana sahip. Bu da birinci ile ikinci arasında büyük bir farkın olduğunu gösteriyor.

Üçüncü sırada ise Internet Explorer 11 yer alıyor. Bu durumda Microsoft’un yeni tarayıcısı Edge, bırakın Chrome’u geçmeyi kendi eski tarayıcısı Explorer 11’i bile geçemiyor. Explorer 11’in kullanım oranı %7.83 olurken Edge tarayıcısı %4.28 oranında kalmış. Bu vaziyet Microsoft’un stratejilerinin başarısızlıkla sonuçlandığını gösteriyor.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir