Google, Chrome’dan Kaldırdığı Bir Fonksiyonu Geri Ekledi

422

İnternet tarayıcıları arasında günümüzde yoğun bir rekabet olsada Google Chrome tarayıcısı ipi önde göğüslüyor ve açık ara liderliğini sürdürüyor. Google, tarayıcının üzerine titremeye devam ediyor ve böylece liderliği kaptırmamak adına çaba sarfediyor.

Google, son zamanlarda Chrome’da bir budama eylemine girişti. Bu doğrultuda Chrome’dan bazı işlevleri kaldırmaya başladı. Bu işlevlerden biri gereksiz öğeleri kaldırma fonksiyonu idi. Google, Chrome’dan sekme yönetim işlevini kaldırdı ancak tepkiler gelmesi üzerine bu fonksiyonu geri getirmeye karar verdi.

Diğer sekmeleri kapatmaya yarayan fonksiyonu çalıştırmak için herhangi bir sekme üzerine gelip sağ tıklayıp Diğer Sekmeleri Kapat komutunu uyguluyordunuz . Bu fonksiyon özellikle tarayıcıyı dağınık kullanan veyahut işleri sebebiyle çok fazla sekme açmak durumunda kalan kullanıcıların işine yaramakta idi.

Google, bu işlevin kullanıcıların yalnızda yüzde 2.2 kadarı tarafından kullanıldığını ve bu yüzden işlevi kaldıracağını duyursada genel tepkiler nedeniyle kararından vazgeçti. Yani fonksiyonu şu an görmüyorsanız ilerleyen günlerde gelecek yeni güncellemenizle birlikte göreceksiniz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.