Google Görseller İçin Etiket Özelliği Aktif Oluyor

33

Google arama motorunun hem metin arama kısmı hem de görsel arama kısmı bulunuyor. Görsel arama kısmı internet sitelerinde bulunan fotoğrafların isim sorgusu ile bulunabilmesini sağlıyor. Google Görseller platformu servisi sürekli olarak güncellenerek daha iyi bir hale getiriliyor.

Google Görseller içerisinde yapılacak olan yenilikle beraber bundan sonra arama sonuçlarında lisanslanabilir görseller bir etiketle belirtilecek. Böylece görsellerin başkaları tarafından kullanılmasının önüne geçilebilecek.

Görseller servisi içerisinde yer alan bazı görselleri kullanabilmek için ücret ödemek gerekebilecek. Lisanslı olan bir görsel büyütülüp açıldığında telif hakkı ile görselin üreticisi de gösterilecek. Kullanıcılar dilerlerse bir filtre yardımıyla sadece lisanslı görseller içerisinden arama da yapabilecek.

Netice itibariyle Google görseller içerisindeki arama sonuçları artık daha zengin ve bilgilendirici bir hale gelmiş olacak. Telif hakkı konularına daha çok dikkat edilecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.