Google Pixel 3 resmi tanıtımı gerçekleştirildi

223

Bir süredir hakkında pek çok sızıntı duyduğumuz Google Pixel 3, artık Google tarafından resmen tanıtıldı. Böylece ürünün özellikleri ile ilgili net detaylar belli oldu.

Google Pixel 3 akıllı telefonunda üst segment modellerde kullanılan Snapdragon 845 işlemci yer alıyor. 4 GB RAM bulunan telefonda depolama alanı olarak kullanıcıya iki seçenek sunuluyor. Bunlardan biri 64 GB dahili depolama alanı iken diğeri 128 GB dahili depolama alanı olarak dikkat çekiyor.

Genellikle son zamanlarda tanıtılan modellerde çift arka kamera ve tek ön kamera kullanıldığına şahit oluruz. Ancak Pixel 3 modelinde bir adet arka kamera bulunuyor ve bu arka kamera 12 Megapiksellik çekim yapıyor. Ön yüzünde ise 8 Megapiksellik çift selfie kamerası yer alıyor.

OKU:  Instagram, Yeni Özelliği Remix'i Duyurdu

1.080 x 2.160 p çözünürlüklü Gorilla Glass 5 korumalı P-OLED 5.5 inç büyüklüğünde ekranla gelen Pixel 3, ince ve uzun zarif tasarımıyla dikkat çekiyor. 2915 mAh batarya ile gelen modelde IP68 sertifikası bulunuyor. Bu sertifika cihazın suya ve toza karşı dayanıklı olduğunu gösteriyor.

QI kablosuz hızlı şarj destekli model işletim sistemi olarak Android Pie ile geliyor.

Pixel 3 XL’da tanıtıldı

Pixel 3 XL’ın Pixel 3’e nazaran en büyük farkı ekran olarak daha büyük olması. 6.3 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan Pixel 3 XL, çentik tasarımlı ve daha agresif bir ekran kasa oranına sahip. Google, 6.3 inç ekranı bulunan bir telefonun daha zarif ve çerçevesiz olması gerektiğini düşünmüş. Çentikli tasarım kullanılmasının temel sebeplerinden biri de bu.

OKU:  Google Duo İle Farklı Uygulamalara Sahip Kişileri De Arayabileceksiniz

3430 mAh batarya yer alan telefonda tıpkı Pixel 3 modelinde olduğu gibi 4 GB RAM ve 64 GB & 128 GB olmak üzere depolama alanı seçenekleri bulunuyor. İki telefonda da işlemci olarak Snapdragon 845 yer alıyor. Pixel 3 XL modelinin fiyatlarının 900 Dolardan başladığını da ifade etmek gerekiyor.

 
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir