Google Pixel 4 Yüksek Ekran Tazeleme Hızıyla Dikkat Çekecek

196

Ekran tazeleme hızı esasen oyuncu PC’leri hususunda çokça karşımıza çıkıyor. Artık yüksek Hertz kapasiteli monitörler yüksek çözünürlük sunan monitörlerden daha cazip bulunabiliyor.

Hertz kavramı akıllı telefon dünyasında da son zamanlarda oldukça fazla kendisini gösteriyor. Elbette yeni bir kavram değil ancak Hertz hususunun akıllı telefonlar için mühim, popüler bir hale gelmesi yeni yeni söz konusu oldu. Şimdi de Pixel 4 bu akım hususunda geliştirilen bir akıllı telefon oluyor. Pixel 4, 90 Hertz ekran tazeleme hızıyla gelecek ve böylece kullanıcılara oldukça iyi bir deneyim sunacak.

Smooth Display ile yüksek tazeleme hızı sunacak olan Pixel 4 ve Pixel 4 XL isimli yeni akıllı telefonlar kendi aralarında farklı özelliklere de sahip olacak. Örneğin Pixel 4 modeli toplam 5.7 inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüğe sahip olacakken Pixel 4 XL akıllı telefonu 6.3 inç ekran büyüklüğünde olacak ve QHD+ çözünürlük sunacak.

Pixel serisinin bu yıl iki arka kameraya geçiş yapacağını da belirtmek gerekiyor. Aynı zamanda her iki modelde de stereo hoparlör yapısının bulunacağı bilgisine ulaşıldı.

 

 

 

 

 
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.