Google Pixel 4A Telefonu İçin Beklenen Tanıtım Yapıldı

60

Google’ın bir süredir yeni Pixel 4a akıllı telefonunu tanıtması bekleniyordu ve söz konusu tanıtım gerçekleştirildi. Böylece cihazın sahip olduğu teknik özellikler detaylı bir şekilde belli oldu.

Tanıtılan Pixel 4a akıllı telefonu 5.81 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak ve bu ekran 2340×1080 piksel çözünürlüğünde OLED yapıda çalışacak. HDR destekli ekrana sahip olan telefonun parmak izi okuyucusu ise cihazın arka bölümünde yer almakta. Telefon Snapdragon 730G yonga setinden güç almakta ve 6 GB RAM, 128 GB depolama alanı sunmakta.

Pixel 4A akıllı telefonu 5G desteğine sahip olacak ve bu bağlamda ileriye dönük bir akıllı telefon olacak. 3140 mAh kapasiteye sahip 18w hızlı şarj destekli bataryaya sahip olacak olan Pixel 4A cihazı 12.2 MP arka kamera ile gelecek ve bu kamera 1.7 diyafram açıklığına sahip olacak. OIS destekli sensör dual pixel teknolojisi sayesinde otomatik olarak odaklanabilecek. Açıkçası Google bu doğrultuda şaşırttı çünkü günümüzde akıllı telefonlar için bir lens kullanıldığını artık görmüyoruz. Ancak Pixel 4A telefonunda tek arka kamera lensinin bulunması kullanıcılarda bir ön yargı oluşmasına sebep olabilir. Yinede elbette asıl önemli olan nokta telefonun çekim kalitesi. Telefonun ön yüzünde ise 8 Megapiksellik yine tek kamera yer alıyor. Böylece cihaz toplam 2 kameraya sahip.

Pixel 4A akıllı telefonu 350 Dolar fiyat etiketine sahip olacak ve bu fiyatıyla iPhone SE 2020 karşısında önemli bir rakip olacak gibi gözüküyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.