Google Play Müzik Eylül Ayında Sonlandırılacak

50

Google, YouTube Music servisini kurmasının ardından yavaş yavaş bir diğer müzik hizmeti olan Play Müzik’i sonlandırma niyetinde. Yaşanan son gelişmeler Google’ın Play Müzik hizmetini Eylül ayında sonlandıracağını gösteriyor.

Play Müzik ile ilgili olarak Mayıs ayında yeni bir hamle yapan Google, Play Müzik kullanıcılarını YouTube Müzik kullanmaya davet etmişti. Kullanıcıların YouTube Music’e geçiş yapmaları için araç dahi sunmuştu.

Google, Play Müzik hizmetinin ne zaman sona ereceğini de açıkladı. Açıklamaya göre Play Müzik Eylül ayı itibariyle Yeni Zelanda ve Avustralya’daki kullanıcılar için kapatılacak. Aralık ayında da tüm dünya genelinde kapatılacak. Bu sebeple kullanıcıların kısa bir süre içerisinde Müzik kütüphanelerini YouTube Music’e aktarması öneriliyor.

Kullanıcılar bu ay itibariyle artık Google Müzik üzerinden müzik satın alamayacak. Teslim tarih Ağustos 2020’nin ilerisinde olan ön siparişler de otomatik iptal edilecek.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.