Google, Salgın Nedeniyle 1 Nisan Şakası Yapmayacağını Açıkladı

171

Teknoloji firmaları her yıl günler 1 Nisan’ı gösterdiğinde çeşitli üretken şakalar yapıyordu. Özellikle de Google markası 1 Nisan zamanlarını şaka yapmadan geçirmiyordu. Hatta pek çok kez Google’ın YouTube’a 1 Nisan’a özel şaka videoları yüklediğini biliyorduk. Ancak bu kez şaka yapılmayacak.

Google, 1 Nisan 2020 tarihinde, koronavirüsü ile mücadele eden ve hayatını kaybedenlere saygısızlık yapmamak amacıyla şaka yapılmayacağını duyurdu. Aynı zamanda çalışanlarına mail gönderen şirket, e-postasında Google ile alakalı projelerde şaka yapılmamasını istedi.

Google daha önce Gboard’a kaşık ile yazı yazma özelliğinin geldiği, Files uygulamasına ekran temizleme özelliğinin geldiği gibi açıklamaları ve tanıtımları içeren şaka videoları hazırlamıştı. Hatta Google Maps’e yılan oyunu eklemişti.  Dileriz önümüzdeki yılın bu dönemi sakin ve huzurlu olur ve yine 1 Nisan günlerini kutlayabiliriz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.