Google Stadia Android Akıllı Telefonlarda Kullanılacak

82

Google tarafından yapılan açıklamada Stadia platformunun Android cihazlar için aktif hale geleceği duyuruldu. Böylece Stadia kullanıcılarının platforma daha fazla cihaz üzerinden erişebilmesi mümkün olacak.

Google yaptığı yazılı açıklamayla Stadia platformuna Android 6.0 ve daha yeni sürümlere sahip olan Andorid işletim sistemli cihazların erişim sağlayabileceğini duyurdu. Bu aslına bakarsanız bir süredir beklenen bir gelişmeydi ve Google tarafından yapılan açıklama ile beraber kesinlik kazanmış oldu. Aynı zamanda servisin pek çok hizmeti Android cihaz üzerinden ücretsiz olarak denenebilecek.

Stadia uygulamasını akıllı telefonunuza indirdikten sonra uygulama üzerinden Ayarlar menüsüne girip karşınıza çıkan pencerede Experiments seçeneğine tıklıyorsunuz ve sonrasında Bu Cihazda Oyna seçeneğine dokunuyorsunuz. Sonrasında da herhangi bir kontrolcüye gerek olmaksızın Stadia üzerinde bulunan tüm oyunları Android işletim sistemli cihazınız üzerinden oynayabilir hale geleceksiniz. Ancak şu an Stadia platformunun 14 farklı ülkede kullanılabilmekte olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bu ülkeler içerisinde şu an Türkiye bulunmuyor.
Google geçtiğimiz dönemde Android tabanlı akıllı televizyonlara 4K ekran çözünürlüğü desteğini de getirmesi ile dikkat çekmişti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.