Google, Telefondan Kaldırılması Gereken Uygulamaları Açıkladı

187

Akıllı telefonlar günümüzde artık tabiri caizse bilgisayarlar gibi pek çok işlemi kolayca görüyor. İnternete bağlanabiliyor ve çok sayıda yazılım kullanabiliyorlar. Peki ama bu yazılımlardan her biri güvenli mi? Elbette hayır! Özellikle bazı uygulamalar popüler olmasına rağmen aslında Google gibi firmaların kara listeye aldığı programlar olup Google şimdi telefondan kaldırılması gereken uygulamalar listesine yenilerini ekledi.

Google, bazı programların telefonlara zarar verdiğini, söz konusu programların yüklenmesi halinde derhal telefondan silinmesi gerektiğini açıkladı. Söz konusu uygulamaların Call Recorder, Realtime Booster, SmartSwipe olduğu duyuruldu. Bu uygulamaların üçü de zararlılar listesinde yer aldı. Call Recorder uygulaması telefon görüşmelerini kayıt altında tutan bir uygulama olup gizlice sesinizi üçüncü parti yazılımlarla paylaşmakta.

Listede yer alan diğer iki zararlı program olan Realtime Booster ve SmartSwipe ise bilgilerinizin çalınma riskini artırıyor. Özellikle SmartSwipe uygulamasının kredi kartı bilgilerinin çalınma riskini barındırdığı rapor edildi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.