Google Türkiye Arama Sonuçlarında Artık Reklam Olmayacak

27

Teknoloji şirketlerinden Google’ın Türkiye kolundan ilginç bir karar geldi. Google Türkiye ile Rekabet Kurumu arasında meydana gelen sorun hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Google Türkiye, bundan sonraki süreçte Google arama sonuçları esnasında alışveriş sitelerinin reklamlarını göstermeyecek. Söz konusu değişiklik 10 Ağustos günü etkin olacak. Yani 10 Ağustos’a kadar reklam gösterilecek.

Bundan sonraki süreçte Google Türkiye arama sonuçlarında alışveriş sitelerinin reklamlarının bulunmayacak olması , bir ürünün ismini arattığınız zaman karşınıza o ürünlerle ilgili çeşitli internet sitesi ilan önerilerinin çıkmayacağı anlamına geliyor. Bunun yerine klasik indexler olarak alışveriş sitelerinin karşınıza çıkacağını söylemek mümkün.

Şu an Amerika merkezli sosyal medya şirketleri ile Türkiye yönetimi arasında bazı sorunlar bulunuyor. Türkiye, sosyal medya şirketlerinin Türkiye’de muhakkak temsilcilik bulundurmasını istiyorken Twitter bunu bir türlü kabul etmiyor. Bu durum iplerin iyice gerilmesine yol açıyor. Gelen bilgiler Facebook’un ise Türkiye’de temsilcilik bulundurmayı kabul ettiği yönünde.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.