Google Türkiye’den Aradıklarını Söyleyen Dolandırıcılar Tehlike Saçıyor

281
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

İnternet ağının gelişmesiyle birlikte kurumlar ve kişilerin birbirlerine ulaşması çok daha basit bir hale geldi. Ancak teknoloji dolandırıcıların insanlara çok kolay ulaşabilmesine de neden oluyor.

Bazı dolandırıcılar, ülkemizdeki özellikle projeler peşinde koşmak isteyen, hayalleri bulunan kimselerle iletişime geçip onları kandırıyor. Bunu kendilerine kurumsal bir firma süsü vererek, örneğin Google süsü vererek yapıyorlar.

Dolandırıcılar şahıslara kendilerini Google Türkiye olarak tanıtıyor. Buna kananların ise vay haline. Dolandırıcılar şahısları arıyor ve telefonu açtıklarında Google Türkiye’den arıyoruz diyor ve ücretsiz olarak sunulan hizmetleri bazı işletmelere para karşılığında vermeyi teklif ediyor.

OKU:  Honor 9X, satışa sunulur sunulmaz yüksek satış rakamına ulaştı

Örneğin bir işletmeniz varsa, Google’dan aradıklarını söyleyen dolandırıcıların ağına düşebilirsiniz. Örneğin Google’a reklam verip vermek istemediğinizi söylüyorlar veyahut Google Haritalar’daki yerinizin yanlış bulunduğunu ifade ediyorlar ve para karşılığında düzeltmeyi teklif ediyorlar Bu gibi durumlarda işletme sahibi şaşkın olup kabul edebiliyor. Ancak normalde Google, hele ki Google Türkiye hiçbir işletme sahibini arayıp bu tarz bir ilgi ve alakada bulunmuyor. Google, arayıp bu tarz sorular sormuyor. Kaldı ki yer değişikliği işlemi ücretsiz olarak yapılabilen bir işlem olup bunun için kimseye  para ödemenize gerek yok.

 

 

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir