Google Uygulamasına Mırıldanarak Şarkı Arama Özelliği Geldi

15

Popüler arama motoru Google’ın mobil uygulaması için yeni bir özellik sunuldu. Artık kullanıcılar şarkıları mırıldanarak bulabilecek.

Pek çok kişinin dinlediği bir şarkının ismini daha sonra anımsayamadığı fakat melodisini hatırlayıp mırıldanabildiği oluyor. İşte eğer bu durumdaysanız artık dinlemek istediğiniz şarkıyı kolay bir şekilde bulabileceksiniz çünkü bu doğrultuda yeni bir özellik aktif oluyor.

Google mobil uygulamasına eklenecek olan özellikle Asistan’ın bir parçası olarak sunulan fonksiyonu çalıştırabilmek için “Bu şarkı ne” dedikten sonra 10 saniye kadar şarkıyı mırıldanıp söyleyebilir veya ıslıkla çalabilirsiniz. Taklit ettiğiniz şarkı sayesinde şarkının ismi Google’da bulunacak ve karşınıza çıkarılacaktır. Böylece hemen dinlemeye başlayabileceksiniz.

Mırıldanarak şarkı bulma özelliğini kullanabilmek için şarkıyı doğru notalarda söylemek de gerekmiyor. Biraz müzik kulağınızın olması yeterli gelecektir.


TAG


Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.