Google+ ve Inbox için kapanış vakti

177

Google+’yı diğer sosyal medya uygulamaları için rakip olması amacıyla geliştiren Google, umduğunu bulamadı, Google+ diğer uygulamalarla rekabet edemeyeceğince uygulamayı kapatmak zorunda kaldı.

Uygulamanın ilk etapta Ağustos ayı içerisinde kapanması beklenmekteydi fakat bazı kullanıcıların bilgilerini sızdıran açıkların ortaya çıkmasıyla birlikte kapama eylemi daha erken bir zamana alındı.

Google+ bu zamana kadar genellikle internet sitesi sahipleri ve bazı tüzel kişilikler tarafından kullanıldı. Onun haricinde bir kişinin eğlence veya gündemi takip etmek amacıyla kullandığı bir uygulama olamadı. Google+’da kullanıcıların çok çok az bir zaman geçirmesi de ayrıca dikkat çekmekteydi. Kullanıcıların platform üzerinde zaman geçirmeden aniden kapatmasının platformun sonlanmasında etkili olduğunu söyleyebiliriz.

OKU:  Nedir bu Google Home Hub? Haydi bir bakalım

Aslına bakarsanız Google, neredeyse sınırsız bir kaynağa sahip olmasına ve dünyaca popüler olmasına rağmen pek çok projesinde de başarılı olamamış bir tüzel kişilik. Bu zamana kadar onlarca servis açtı ve kapattı. Bu durum kullanıcıların Google servislerine güvenme konusunda önlerini tıkamakta.


TAG


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir