Google+ ve Inbox için kapanış vakti

309

Google+’yı diğer sosyal medya uygulamaları için rakip olması amacıyla geliştiren Google, umduğunu bulamadı, Google+ diğer uygulamalarla rekabet edemeyeceğince uygulamayı kapatmak zorunda kaldı.

Uygulamanın ilk etapta Ağustos ayı içerisinde kapanması beklenmekteydi fakat bazı kullanıcıların bilgilerini sızdıran açıkların ortaya çıkmasıyla birlikte kapama eylemi daha erken bir zamana alındı.

Google+ bu zamana kadar genellikle internet sitesi sahipleri ve bazı tüzel kişilikler tarafından kullanıldı. Onun haricinde bir kişinin eğlence veya gündemi takip etmek amacıyla kullandığı bir uygulama olamadı. Google+’da kullanıcıların çok çok az bir zaman geçirmesi de ayrıca dikkat çekmekteydi. Kullanıcıların platform üzerinde zaman geçirmeden aniden kapatmasının platformun sonlanmasında etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Aslına bakarsanız Google, neredeyse sınırsız bir kaynağa sahip olmasına ve dünyaca popüler olmasına rağmen pek çok projesinde de başarılı olamamış bir tüzel kişilik. Bu zamana kadar onlarca servis açtı ve kapattı. Bu durum kullanıcıların Google servislerine güvenme konusunda önlerini tıkamakta.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.