Google’dan Katlanabilir Telefon Hamlesi Gelebilir

181

Google tarafında önemli bazı hareketlilikler yaşanıyor. Google, katlanabilir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Son zamanlarda akıllı telefon kategorisinde katlanabilir telefonların gündem bakımından bir hayli yaygın hale geldiğini biliyoruz. Ancak bu modellerin yaygınlaşması beklenenden biraz uzun sürecek gibi. Bunun önündeki en büyük etkenlerden biri ise maliyet.

Teknoloji şirketleri, her şeye rağmen katlanabilir telefonları daha yaygın bir hale getirmekte kararlı. Son bilgilere göre Google da bu doğrultuda ön çalışmalar yapmaya başladı.Konu ile ilgili bir açıklama yapan Pixel telefonların geliştirilmesinden sorumlu isim Mario Queiroz, I/O geliştirici konferansından önce bir açıklamada bulunarak; Google’ın katlanabilir akıllı telefonlar hususunda ön çalışmalar yaptığını ancak ilk katlanabilir telefonu sunma konusunda aceleci olmadığını söyledi.

Google kısa vadede Pixel 3A ve Pixel 3A XL modellerinde odaklandı. İlerleyen süreçte neler olacağı merak konusu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.