GTA 4’ün Steam’den Kaldırılma Sebebi Belli Oldu

130

Rockstar Games’in önemli oyunlarından biri olan GTA 4’ün Steam üzerinden neden kaldırıldığı belli oldu. İşte habere dair detaylar…

GTA serisi uzun süredir oyun dünyasında en çok tutulan serilerden biri. Rockstar Games’in adeta göz bebeği olan Grand Theft Auto serisi için bu zamana kadar pek çok oyun piyasaya sürüldü. GTA IV yapımı da bunlardan biri oldu ve farklı tarzıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

GTA 4 oyununun çıkışının üzerinden uzun zaman geçti ancak oyun hala satın alınmaya ve büyük bir kitle tarafından oynanmaya devam ediyor. Ancak şu sıralar oyunun PC platformundaki satışlarıyla ilgili bir kriz meydana geldi. GTA 4 PC versiyonu Steam platformu üzerinden satılırken birden satıştan kaldırıldı.

Oyunun Steam üzerinden neden kaldırıldığı merak konusuydu ve kaldırılma sebebi belli oldu. Rockstar Games tarafından UC Gamer’a yapılan açıklamada GTA IV’ün ilk başta Games For Windows Live için oluşturulduğu, Microsoft’un Games for Windows Live desteğini kesmesiyle oyunun mevcut versiyonunu satmaya devam etmek adına gerekli olan ek anahtarların üretilmesinin artık mümkün olmadığı, bu yüzden de PC satışlarının durdurulduğu ifade edildi.

Rockstar Games açıklamasında GTA 4’ün PC versiyonunu yayınlamak adına diğer seçeneklerin göz önünde bulundurulduğunu ve en kısa sürede daha fazla bilginin paylaşılacağını da belirtti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.