GTA V, PlayStation 5 ve XBOX Series X’e de Gelecek! Yanlış Görmüyorsunuz!

46

GTA V oyunu ilk ipyasaya sürüldüğü dönemde epey başarılı bir istatistik yakaladı. 2013 yılında piyasaya sürülen oyun serinin nirvanası görünümündeydi. Hem tekli oyuncu modu hem de çoklu oyuncu modu inanılmaz bir ilgiyle karşılaştı. Oyun piyasaya sürüldükten sonra aradan 7 yıl geçmesine rağmen hala büyük bir ilgi söz konusu.

Özellikle multiplayer moduna yönelik yoğun bir ilgi gören GTA V, bu ilginin meyvelerini vermeye devam ediyor. Rockstar Games, GTA V’in sergilediği satış başarısından son derece memnun. Online moda gösterilen ilgi oyunu ayakta tutuyor ve hatta yeni nesil konsollara dahi geleceği resmen açıklanmış durumda. Yaşanan son gelişmeler GTA V’in PlayStation 5 ve XBOX Series X için de çıkacağını gösteriyor.

Rocktar Games tarafından yapılan açıklamada Grand Theft Auto V video oyununun PlayStation 5 ve Xbox Series X versiyonlarının 2021 yılının ikinci yarısında çıkacağı duyuruldu. Böylece GTA V yeni nesil konsollarda da olacak. Yeni nesil konsollara gelmeden önce tekrar elden geçirilerek görsel kalite anlamında iyileştirilecek ve performans düşüşü de yaşanmaması göz önünde bulundurulacak.

GTA V ilk piyasaya sürüldüğü zaman PlayStation 3 ve XBOX 360 için çıkmıştı. Ardından PlayStaiton 4 , XBOX One ve PC için çıkmıştı. 5 yıl sonra bu kez de Xbox Series X ve PlayStation 5 için duyuruluyor olması Rocktar Games’in oyunun posasından bile tamamen yararlanmak istediğini gösteriyor.

Habere dair yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümünden diğer okurlarla paylaşabilirsiniz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.