GTX 1060 Hala Steam’de En Çok Kullanılan Grafik Kartı

118

Steam platformunda bulunan oyuncuların en fazla hangi donanımları kullandıklarına ilişkin yeni verileri sizlerle paylaşıyoruz.

Daha önce yaptığımız haberlerde Steam üyesi PC kullanıcıları arasında en fazla kullanılan yani en popüler olan grafik kartının NVIDIA tarafından geliştirilen NVIDIA GTX 1060 olduğunu ifade etmiştik. Bu grafik kartı günümüzde hala geçerliliğini ve popülerliğini koruyor. Gelen son verilere göre Steam üzerinde en popüler grafik kartı olma özelliğini hala devam ettiriyor.

NVIDIA GTX 1060 grafik kartı modeli aslına bakarsanız orta segmente hitap eden ve çıkışının üzerinden azımsanamayacak kadar uzun süre geçen bir kart olmasına rağmen günümüzde hala Full HD hatta 2K çözünürlüklerde çok iyi iş görüyor. Aynı zamanda kart gerçekten de çok serin çalışıyor. Özellikle iyi bir özel soğutma ile kullandığınız zaman tam yükte dört mevsimde de 70 derecenin üstünü görmüyor.

Kart yukarıda bahsettiğimiz özelliklerin yanında aynı zamanda fiyat tarafında da makul olmuştu. Hala ikinci el piyasasında yoğun ilgi gören grafik kartının Steam üzerinde en fazla kullanılan grafik kartı olması gayet normal gözüküyor.

En fazla kullanılan RAM 16 GB

Steam üzerinde dikkat çeken bir nokta da Steam kullanıcılarının çoğunun 8 GB değil de 16 GB RAM’e sahip olması. Steam kullanıcılarını yüzde 39’luk bir kısmı 16 GB RAM bulunan bilgisayarları kullanıyor. Bu oranın ilerleyen süreçte daha fazla artacağını zaten şu anda da artış eğiliminde olduğunu belirtelim.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.