GTX 1650 Modeli Satışa Çıktı

290

NVIDIA GTX 1650 grafik kartını satışa çıkardı. Ürün TU-300 yongasının kırpılmış versiyonuyla karşımıza çıkmakta. 896 CUDA çekirdeği, 56 TMU , 32 ROP birimiyle gelen cihaz 12 nm mimarisiyle kendisini göstermekte.

Maksimum 75 Watt güç tüketen grafik kartı 4 GB kapasiteye sahip olup GDRR5 bellek tipi kullanmakta ve 128 bit bellek veriyolu bulunmakta. Kartın varsayılan sürümü ekstra güç girişi gerektirmemekte. Ancak özel soğutmalı çözümler PSU’dan 6 pinlik güç girişine gereksinim duyuyor. Cihazın fiyatı 149 Dolar seviyesinden başlamakta olup bu rakamın referans modeller için geçerli olduğunun altını çizmek gerekiyor.

GTX 1650 ile ilgili şaşırtıcı şekilde herhangi bir inceleme verisi bulunmamaktaydı. NVIDIA bu konuda özel önlemler aldı. NVIDIA kartın incelenmesi için gönderimde bulunmadı. Bunun altında NVIDIA’nın bir korkusunun yattığı düşünülüyor. Örneğin kart Rx 570 ile epey kıyaslanıyor ve hangisinin daha avantajlı olduğu merak ediliyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.