Güvenlik Güncellemelerini Play Store Üzerinden Alabileceksiniz

105
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Android Q işletim sistemiyle birlikte bir kullanıcı cihazına gelen güvenlik güncellemesini ayrı olarak değil doğrudan Play Store üzerinen alabilecek.

Android telefonlarda son etapta pek çok kritik yazılım açığı meydana geldi ve güvenlik güncellemeleri konusunda yeni bir dönemin de başlangıcı söz konusu oldu. Artık her üretici belli aralıklar dahilinde güncellemeler yayınlanmakta ancak merkezi bir sistem oturtulamamış durumda. İşte Play Store güncellemeleriyle artık bu hedefleniyor.

Android işletim sisteminin her yıl yeni bir sürümü karşımıza çıkmakta olup bu yıl da Android Q işletim sistemi gündemde. Bu işletim sistemi Play Store ile daha fazla etkileşim sunacak. Yukarıda bahsettiğimiz güncelleme konusu da buna dair ispatlardan biri.

OKU:  HTC, Google ile Yaptığı Anlaşma Sayesinde Kâr Elde Etti

Play Store üzerinden güncelleme yapmanın en temel avantajı cihazı yeniden başlatma zorunluluğunun ortadan kalkıyor olması. Aynı zamanda telefon güncellenirken kullanımı sürdürebileceksiniz çünkü yükleme arka planda gerçekleştirilebilecek. Arka plan yüklemelerinin de telefonların artık eskisine nazaran daha güçlü olması sayesinde söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir