Güvenlik Güncellemelerini Play Store Üzerinden Alabileceksiniz

481

Android Q işletim sistemiyle birlikte bir kullanıcı cihazına gelen güvenlik güncellemesini ayrı olarak değil doğrudan Play Store üzerinen alabilecek.

Android telefonlarda son etapta pek çok kritik yazılım açığı meydana geldi ve güvenlik güncellemeleri konusunda yeni bir dönemin de başlangıcı söz konusu oldu. Artık her üretici belli aralıklar dahilinde güncellemeler yayınlanmakta ancak merkezi bir sistem oturtulamamış durumda. İşte Play Store güncellemeleriyle artık bu hedefleniyor.

Android işletim sisteminin her yıl yeni bir sürümü karşımıza çıkmakta olup bu yıl da Android Q işletim sistemi gündemde. Bu işletim sistemi Play Store ile daha fazla etkileşim sunacak. Yukarıda bahsettiğimiz güncelleme konusu da buna dair ispatlardan biri.

Play Store üzerinden güncelleme yapmanın en temel avantajı cihazı yeniden başlatma zorunluluğunun ortadan kalkıyor olması. Aynı zamanda telefon güncellenirken kullanımı sürdürebileceksiniz çünkü yükleme arka planda gerçekleştirilebilecek. Arka plan yüklemelerinin de telefonların artık eskisine nazaran daha güçlü olması sayesinde söz konusu olduğunu söyleyebiliriz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.