Hafif Çöpçatanlık Uygulaması Tinder Lite Çıkıyor

108

Akıllı telefonlar için çıkan uygulamalar da günümüzde ikiye ayrılabiliyor. Çünkü eski akıllı telefonlar güncelleme alan yeni nesil uygulamaları kaldırmayabiliyor. Örneğin Facebook ve Twitter uygulamasının daha az internet ve güç tüketen iki yan uygulaması bulunuyor ve bu uygulamalar Lite takısıyla satışa çıkarılıyor. İşte aynı şey şimdi Tinder cephesinde de yaşanıyor.

Popüler çöpçatanlık uygulaması Tinder için çok yakında Tinder Lite isimli bir yan uygulama çıkacak. Bu uygulama orjinal sürüme nazaran daha az güç ve internet tüketecek. Böylece eski akıllı telefonlara sahip olanlar veya şarj, internet konusunda sorun yaşamak istemeyenler de Tinder kullanmaya başlayabilecek.

OKU:  Instagram'dan Yepyeni Bir Özellik Daha: Hashtag Takip Etme Özelliği

Tinder ile ilgili daha önce yapılan açıklamada uygulamanın 4.7 milyon ücretli kullanıcıya sahip olduğunun altı çizilmişti. Şirket CEO’su, yeni Tinder Lite uygulamasının ne zaman çıkış yapacağını net olarak açıklamadı fakat gereken tüm doğrulama yapıldı.

Tinder Lite ile ilk etapta özellikle Güneydoğu Asya hedeflenmekte. Bu alanda internete girme oranının son yıllarda ciddi bir artış göstermesinin şirketlerin de dikkatini çektiği bir gerçek.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir