Hafta Sonundan İtibaren Messenger’dan Instagram Hesabınıza Bağlanabileceksiniz

328
Like
Like Love Haha Wow Sad Angry

Yaklaşık dört aydır test aşamasında olan özellik artık kullanıma hazır hale geldi. Yeni gelen özellik ile birlikte Messenger hesabınızdan Instagram hesabınıza tek bir tık ile geçiş yapabileceksiniz.

Bu hafta sonu Türkiye’de aktif olacak olan bu özellikle birlikte Messenger ile Instagram hesabınız arasında bağlantı kurabileceksiniz. Yeni gelen özellik, Messenger’ın “Kişiler” bölümünde yer alan “Instagram’a Bağlan” yazısına tıklayarak Instagram hesabınızı hızlıca görüntüleme imkanını sizlere sunuyor. Tıklama sonucunda açılan Instagram profilinizden, Instagram’da yer alan bağlantılarınızı ve kişilerinizi otomatik olarak Messenger’a aktarabilirsiniz. Aktarım yaptığınız takdirde Messenger size konuşma başlatma yönünde bildirim gönderiyor. Fakat eklediğiniz kişileri görüntülemeniz ile birlikte bu bildirim ortadan kalkacaktır. Aktarım sonucunda Instagram kişilerinizle Messenger’dan da iletişim sağlayabileceksiniz.

OKU:  Instagram'da Görüntülü Konuşma Özelliği Aktif Oldu

İlk başlarda dediğimiz gibi özellik Türkiye’de hafta sonu aktif olacaktır. Facebook, yeni getirdiği bu özellikle Messenger kullanımını arttırmaya çalışıyor. Bu konuda başarılı olup olmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

Like
Like Love Haha Wow Sad AngryBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir