Hem Facebook Hem Instagram Video Kalitesini Düşürüyor

163

Sosyal medya uygulamalarına özellikle korona virüsü tedbirlerinden sonra çok daha fazla kullanıcı girmeye başladı. Kullanıcıların sosyal medya üzerinde daha fazla zaman geçirmesi, uygulamalar içerisinde yer alan videolara da büyük oranda ilginin artmasına ve bu bağlamda yeni bir işlemin daha yapılmasına neden oldu.

Facebook şirketi tarafından alınan karar, darboğaza karşı olarak video kalitesini düşürme yönünde. Son bilgilere göre Facebook Inc. hem Facebook hem de Instagram uygulamasında video kalitesini düşürerek böylece darboğaz probleminin önüne geçecek. Avrupa genelinde uygulamaya sokulacak olan yeni düzenlemenin bu haftadan itibaren aktif hale getirilmesi beklenmekte.

Geçtiğimiz günlerde Avurpa Birliği, Netflix’ten yayın kalitesini düşürmesi yönünde uyarıda bulunmuştu. 4K yüksek çözünürlük devreden çıkarılarak standart çözünürlük değeri olarak görülen 480p’nin kullanılması gündemde idi.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.