Her Türlü Satıyor : FIFA 20 Zirveye Oturdu

138

FIFA  serisinin son zamanlarda PES serisine nazaran büyük bir ağırlık ortaya koyduğunu, oldukça önde olduğunu söylemek mümkün. Özellikle UEFA Şampiyonlar Ligi lisansını eline almasıyla birlikte çok daha iddialı bir konuma geldi ancak son yıllarda FIFA serisinin de aslında üzerine pek bir şey ekleyemediğini, EA’nın bazı eksikliklerinin olduğunu görüyoruz. Özellikle kariyer modu tarafında yaşanan sıkıntılar oyuncuların bir hayli canını sıkmıştı. Ancak tüm bunlara rağmen FIFA 20 oyunu çıkar çıkmaz büyük bir satış başarısı gösterdi. Özellikle de İngiltere gibi alım gücü yüksek ülkelerde ilk sıraya oturdu.

İngiltere’de haftanın en fazla satan oyunu FIFA 20 oldu. 24 Eylül günü piyasaya sürülen oyun, 29 Eylül günü sona eren liste kapsamında zirveye yerleşti. Yani FIFA 20’nin İngiltere’de haftanın çok satan oyunu olması için 5 gün piyasada kalması yetti. Gel gelelim serinin yeni oyunu yine büyük farklılıklar sunmuyor ve özellikle tekli oyuncu modu hususunda pek çok hata barındırıyor. Tekelcilik kullanıcılar açısından oldukça sıkıntılı bir durum ve bunun bir örneğini de FIFA serisiyle alakalı olarak görmekteyiz.

 

İngiltere’de haftanın en çok satan oyunları listesi:

  • FIFA 20
  • The Legend of Zelda: Link’s Awakening
  • Borderlands 3
  • Gears 5
  • Crash Team Racing Nitro-FueledBir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.