Hindistan Yasak Yağdırdı ! TikTok ve Pek Çok Popüler Uygulama Yasaklandı

59

Akıllı telefon dünyasında en fazla kullanılan uygulamalardan biri olan TikTok, bir ülkede daha yasakla karşılaştı. Gelen bilgilere göre uygulama dünyanın en yoğun nüfusa sahip ülkelerinden biri olan Hindistan’da yasaklandı.

Hindistan hükümeti geride bıraktığımız günlerde Çin ile yaşanan gerginlikten sonra çok sayıda Çin menşeine sahip uygulamayı ülke genelinde yasakladı. Bu uygulamaların arasında Çin menşeine sahip en popüler uygulamalar olan WeChat ve TikTok da bulunuyor. Bu bağlamda artık Hindistan’da TikTok ve Wechat uygulamaları kullanmak yasal değil.

Yasaklanan uygulamalar arasında Virüs Cleaner, NewsDog, Beutry Plus, Weibo, Sharelt, Kwai, US Browser, Baidu Map, Clash of Kings , Xender , Mitu , WeSync, U Video , We Meet , Wonder Camera , QQ Launcher , Vigo Video gibi yazılımlar yer alıyor.

Yasaklanan uygulamalar içerisinde PUBG Mobile oyununun bulunmaması ise dikkat çekiyor. PUBG Mobile şu an dünya çapında en fazla oynanan oyunlardan biri. Pek çok Çin menşeine sahip oyun yasaklanırken PUBG mobile’ın yasaklanmaması bu doğrultuda dikkat çekici bir unsur.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.