Honor 9A Akıllı Telefonu Resmen Tanıtıldı

154

Honor şirketi yeni 9A akıllı telefonu ile giriş segment pazarda başarı hedefliyor. Ürünün sahip olduğu teknik özellikler resmen açıklandı.

Aaıllı telefon kategorisinde özellikle gençlere yönelik olarak fiyat performans tarafında iddialı ürünler ortaya koymak isteyen Honor, genel manada son teknolojileri uygun fiyatlı akıllı telefonlara da yerleştirmeye çalışan bir marka. Yeni Honor 9A akıllı telefonu ise günümüzün ekran boyutları ve RAM, depolama alanı, batarya değerlerine uygun, giriş seviyesine hitap eden ancak orta segmentten de önemli izler  barındıran bir model.

Telefonda 6.3 inç büyüklüğünde HD çözünürlükte ekran bulunmakta olup cihaz toplam 3 GB RAM’e ve 64 GB dahili depolama alanına sahip. 13 Megapiksel f/1.8 diyafram + 5 Megapiksel ultra geniş açılı f/2.2 diyafram + 2 Megapiksel derinlik sensörü f/2.4 diyafram arka kamerası bulunan telefonun 8 Megapiksellik de f2.0 diyafram açıklığı sunan selfie kamerası bulunuyor. Toplam 185 Gram ağırlındaki akıllı telefon 5.000 mAh bataryayla geliyor.

Telefonun fiyatı 95 Dolar olarak açıklanmış olup bugünkü dolar kuru göz önüne alındığında yaklaşık 650,00 TL’lik bir fiyatının olduğunu söylemek mümkün. Ülkemizde satıldığı taktirde ise ek hususlar ile birlikte fiyatının 1000 TL’nin biraz üzerinde olmasını bekliyoruz.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.