Honor Google Servislerinden Yoksun Olmasına Rağmen Avrupa’da Yükselişte

48

Çin menşeine sahip teknoloji şirketi Huawei ile Amerika arasında son zamanlarda büyük bir kriz meydana geldi. Ardından Huawei pek çok Amerika merkezli teknoloji şirketinden eskisi gibi yararlanamamaya başladı. Huawei ve Huawei alt markası Honor günümüzde Google işletim sistemi bulunmayan telefonlar satmalarına rağmen sürece iyi hazırlanmış gözüküyorlar ki telefon satışları hala gayet iyi gidiyor ve hatta yeni bir yükseliş süreci söz konusu.

Gelen son bilgiler Huawei alt markası Honor’ın hem ülkemiz hem Avrupa pazarında büyük bir büyüme içerisinde olduğunu gösteriyor. Şirket Avrupa pazarında satışlarını 8 kat artırarak oldukça önemli bir başarı elde etti. Bunu Google programlarından yoksun olan yeni telefonları ile yapması ise ayrıca dikkat çekti. Yayınlanan GFK verileri Huawei şirketinin büyümeyi sürdürdüğünü gösteriyor.

Honor, Türkiye pazarında Huawei ile birlikte satışlarını artırdı ve son dönemde GSM operatörlerinde de satılmaya başladı. Bu durumdan memnun olan Honor Türkiye, giyilebilir cihazlarını da Türkiye pazarında satışa sundu.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.