HTC Akıllı Telefon Yatırımlarından Vazgeçti

200

Akıllı telefon kategorisindeki en köklü markalardan biri olmasına rağmen son zamanlarda popülerliğini iyice yitiren HTC’den önemli bir açıklama geldi. HTC CEO’su, akıllı telefon kategorisindeki yatırımlarına son verdiklerini açıkladı.

Ülkemiz de dahil olmak üzere pek çok pazarda uzun yıllardır var olan ancak son zamanlarda büyük eleştiriler  alan ve zararlarla yara alan HTC, en sonunda akıllı telefon kategorisine yatırım yapmaktan vazgeçti. Şirket 5.çeyrekte de zararını açıkladı ve hızlı düşüşünü sürdürünce itiraf geldi. HTC CEO’su Yves Maitres, bir röportaj esnasında şirketin akıllı telefon üzerine yatırım yapmaktan vazgeçtiğini ifade etti. Aynı zamanda Huawei, Samsung ve Apple’ın akıllı telefon kategorisinde oldukça başarılı olduğunu belirtti.

Zamanlama konusunda hata yaptıklarını belirten Yves, sanal gerçeklik kategorisine yatırım yaptıklarını ve konsantrasyonlarını bu alana ayırdıklarını açıkladı. Yves, VR teknolojisinin önümüzdeki beş yıl içerisinde akıllı telefon kategorisinden daha yaygın bir hale geleceğini, dolayısıyla daha önemli olacağını düşünüyor.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.