Huawei Akıllı Saat Alanında da İkinci Oldu

87

Günümüzde global çapta en fazla satış yapan akıllı telefon markalarından biri olan Huawei, en fazla satan ikinci akıllı telefon markası olarak biliniyor. Şirket şimdi aynı sırayı akıllı saat kategorisinde de elde etmiş durumda.

Giyilebilir cihaz teknolojisi günümüzde önemli bir ivme yakaladı. Huawei akıllı saatleri de bu bağlamda giyilebilir cihaz alanına önemli katkılar sundu. Huawei, bu zamana kadar pek çok akıllı saat piyasaya sürdü ve bunların meyvelerini toplamaya başladı. Gelen verilere göre Huawei akıllı saat kategorisinde Apple şirketinin ardından ikinci sıraya yerleşmeyi başardı.

2020 yılının ilk çeyreğindeki akıllı saat pazar payı yüzde 15.2 olarak açıklanan Huawei, böylece yüzde 118.5 oranında son derece yüksek bir büyüme yakaladı. 2020 yılının ilk çeyreğinde virüs salgını nedeniyle akıllı telefon satışları biraz sönük kalsada akıllı saat alanına ilgi gösterilmesi dikkat çekti.
Bir cevap yazın

Ne düşünüyorsunuz? Teşekkür edin veya yorum yazın.

E-postanız herkese açık olarak paylaşılmaz. İsim ve e-posta bilgisi girmek zorunlu değildir. Yazdığınız yorum ilk etapta onay aşamasına gireceğinden hemen görünmez.